Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Vađenje zuba?

sami_m

Poštovani dr. Aleksandar Gulin

Imam fiksni aparatić na gornjoj i donjoj čeljusti, na gornju sam stavila prije 4 mjeseca a na donju prije 4 dana.. Na gornjoj čeljusti su mi se zubi dosta ispravili ali su mi rekli da moram stavit aparatić i na donju vilicu kako mi poslije ne bi gornja vilica isla prema van, poslušala sam i stavila na donju vilicu. Međutim kad sam i na donju stavila rekli su mi da bi trebala gornje četvorke izvaditi jer i dalje bi mi išli gornji zubi prema van, pa mi nije jasno što napraviti? Molim Vas vaš savijet? Nisam baš za vađenje zuba jer su rekli na početku da se sa ovim aparatićem ne moraju vaditi zubi! Molim Vas savijet!!
Srdačan pozdrav

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Vjerojatno ste do sad već i izvadili te zube. Naravno da ste zabrinuti ali ne postoji aparatić koji omogućuje nevađenje ukoliko je ono potrebno.... tako da odluka ovisi o Vama i Vašem ortodontu.... nije ni apsolutno najbitnije imati savršeno posložen zubni status u estetskom već u funkcionalnom obliku. Ukoliko Vam gornja čeljust nije previše naprijed i ne podvlačite donju usnu jako pod gornje zube onda i sa povećanom i izbočenom gornjom čeljusti možete i dalje imati dobru funkciju iako je estetika malo drugačija od apsolutno savršene happy)

sami_m

Poštovani dr. Aleksandar
Još uvijek nisam izvadila zdrave četvorke, niti ću ih vaditi, odluka je bila moja i jako sam zadovoljna odlukom, izvadila sam samo gornji umnjak i u mojoj gornjoj čeljusti se napravilo dovoljno mjesta da se svi zubi poslože baš onako kako bi trebalo, i funkcionalno i estetski, pa bi preporučila svima da dobro razmislje prije nego što im njihov ortodont predloži vađenje zuba, ja sam jako zadovoljna rezultatima a i moja ortodontica je pozitivno izenađena! Vama puno hvala na odgovoru, srdačan pozdrav

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Veseli me Vaš rezultat jednako kao i odluka o nevađenju tj. dobro promišljena odluka o vađenju umnjaka. Svakom bi preporučio da se uvijek više puta raspita o samom planu terapije prije nego se upusti u istu. Bravo za Vas.

teaeza

Postovani zanima me iduce. Trebala bi staviti fiksni aparatic na obje celjusti jer imam krivi zagriz i gornji zubi mi idu dosta prema van. Ortodontica mi je rekla da bi trebala izvadit gore ljevo cetvorku i gore desno sesticu jer je dosta losa ali ova cetvorka ljevo je zdrav zub. Nakon toga sam otisla kod svog zubara i rekao je da on nebi dirao ljevo cetvorku jer je zdrava nego peticu koja je u dosta losem stanju. Da li je bitno dal se vadi cetvorka ili petica? Hvala. LP

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Poštovana
slažem se da se treba vadit onaj zub koji je lošiji ali suradnja ortodonta i stomatologa iznimno je bitnahappy Stoga povežite ortodonta i stomatologa pa nek se dogovore u Vasu korist...

ivana351982

Postovani. Moja kci koja je sad 14 godina dobila je da stavi fiksni aparatic no njen ortodont kaze da treba vaditi sve cetvorke pa me zanima dali te zube treba vaditi prije postave aparatica posto mi njen ortodont nije rekao kad te zube treba izvaditi a 30.10.2017 krece sa pripremom za postavljanje. Dali se njih treba vaditi ili ako zelimo. Receno mi je da se informiram o ostalom pa mi zato nije nista jasno. Unaprijed zahvaljujem
.