Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

akne

mala_

dermatologica mi je propisala akneroxid gel za ožiljke koje imam na leđima od akni,da li je će mi taj gel pomoći da mi ti ožiljci nestanu?a do sada sam koristila diacneal kremu koja mi je daval neke rezultate ali doktorica mi je prekinula tu terapiju...

Mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana!

Acneroxid gel sadrži aktivnu supstancu-benzoyl peroxid -koji ima odlično bakteriostatsko djelovanje,ne izaziva rezistenciju bakterija,može smanjiti sekreciju loja,te reducirati veličinu i broj komedona (mitesera).On je odličan pripravak za liječenje acne comedonica i papulopustulosa.Za ožiljkaste promjene bolje je primjeniti pripravke sa alfa i beta hidroksikiselinama koje uzrokuju piling ili ev. tretman laserom.Možeš se vratiti na Avene diacneal.

Pozdrav!

zabrinutaa

doktorice i ja koristim axneroksid više od mjesec dana i lice mi je sve gore i gore...ne popravlja se ama baš ništa...
isprobala sam sve moguće,i vichy i preparate koje mi je davala dermatologinja,i preparate iz dm-a ali rezultata nema...hodala sam i na čiščenje lica,to mi je na kratko smanjilo prišteve,ali zato sam zaradila ožiljke...više neznam što da radim...lice mi je užasno...a imam tek 17 godina...sad