Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

AKNE!!!

KIMI

IMAM 18 godina,i imam akne od 16 god.
Sada imam i oziljke i crvenilo po licu.ako mozete da mi kazete koji lijek mogu da uzimam na svoju ruku i za koji vremenski period,znaci da ne idem kod dermatologa.
I sta mislite o kozmetickim tretmanima?
Unaprijed hvala!
POZDRAV...

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Draga Kimi!

Najbolje bi bilo da ipak posjetiš dermatologa koji će procijeniti koja je za tebe terapija i njega najbolja.
Ukoliko je tvoja koža masna možeš pokušati antibiotske losione sa eritromicinom ili klindamicinom na mjesta sa prištićima,a ukoliko imaš samo ožiljkaste promjene možeš primjeniti sredstva koja sadrže AHA ili azaleičnu kiselinu tijekom nekoliko mjeseci. Kozmetički tretmani mogu biti vrlo korisni ako ih rade stručne osobe.

Pozdrav!