Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Bioptron

tomica

Imam pitanje u vezi Bioptron Zepter lampe.
Da li se problem s aknama može rješavati takvim načinom liječenja (polariziranim zrakama)?
Da li imate primjere i iskustva nekih kojima je to pomoglo?
U mom slučaju znam da kad sam pretjerivao s tim doslo je do pogorsanja (svijetlio i po 30 min!!!). Ali znam da sam ja to uzrokovao nerazumnim korištenjem. Kad sam pretjerivao s tim pojavljivale su se akne, ali ne one upaljene kakve inace imam, nego u takvom obliku da se sebum moze vrlo lako istiskati.Vrlo brzo se aktiviraju.To je bilo prije 10ak mjeseci.
Sad sam u zadnjih tjedan dana opet poceo svijetliti ali opreznije. Ne bi htio da time mozda potaknem bržu aktivaciju. Ujutro i navecer po 4 min na mjestima gdje su akne.
Moze li se s tim ubrzati proces zacjeljivanja ožiljka poslije akne?
Ima li to kakve sličnosti sa onim laserima što imaju kozmetičari?
Molim vas da mi nešto više napišete o tome, jer imam mogućnost to koristiti kod kuće pa bi bilo šteta to neiskoristiti, a već mi je dosta isprobavanja i raznih metoda!

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovani Tomice!

Ja nemam vlastitih iskustava sa Bioptron Zepter lampom u liječenju akne,ali znam da polarizirano svijetlo može ubrzati procese zacijeljivanja rana.
Pri upotrebi lampe svakako se moraš pridržavati uputa proizvođača.
Pozdrav!