Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Akne na ledjima i psima

darko1992

Pozdrav...imam 21god ...prije par sedmica otisao sam kod doktora zbog problema akni na ledjima i ramenima,tada ih je bilo malo i bile su sitne i crvene...doktor mi je prepisao mast BETHASAL nakon sto sam mazao neko vrijeme primjetio sam da su se akne samo prosirile(vjerovatno imam osjetljivu kozu),posle te nus pojave otisao sam ponovo drugom doktoru(ni on mi se nije cinio mnogo pametan),on mi je prepisao Aknet otopina 1% 1x na dan i Benzaknen 5% gel 2x na dan...e sad moja je koza posle one prve kreme mnogo isusena pa me interesuje smijem li ja ovo koristiti da ne bi doslo do jos nezeljenih pojava...kupio sam jos i Avene clean-ac umirujucu hidrantnu kremu pa bi mozda njom mogao da hidratiziram kozu?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bethasal je pogrešna terapija za akne. Terapija drugog doktora mi se čini ok, a isušivanje kože je očekivano uz tu terapiju. Hidratantna krema je poželjna. Sama isušenost kože ne zahtjeva prekid terapije, ali se ipak konzultirajte s Vašim dermatologom koji Vam je propisao tu terapiju.

darko1992

Ok hvala na odg...a jeli normalno da me svrbe akne dok spavam nakon sto sam ih namazao?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da.

klementina

Poštovani doktore!
Imam 19 godina i već neko vrijeme imam problema s aknama na leđima i ramenima. Akne se uvijek pojave u zimskim mjesecima, kad dođe toplije vrijeme akne se povuku. Molim Vas za savjet,kako ih se riješiti,jer mi je stvarno neugodno s njima!

Unaprijed se zahvaljujem
LP Klementina!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema nekog univerzalnog rješenja kod akni. Samo dermatolog na pregledu može odrediti terapiju za svakog pojedinog pacijenta.