Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

akne u 33 god.

kata22

Imam 33 godine i nedavno sam bila kod dermatovenerologa koji mi je dijagnosticirao ackne papulopustulos i propisao slijedeću terapiju -Doksiciklin 1×1 - 25 dana , Skinoren krema za večer i Benzaknen gel za jutro . Terapiju sam popila i otišla na kontrolu ,pogledao je lice i rekao da ide na bolje ,te mi propisao još 12 dana ,1×1Doksiciklin ,kremu Skinoren i Benzaknen gel .Kontrolu ako se stanje pogorša, s tim da kreme nastavim koristiti do jeseni . No, moje se lice počelo jako perutati tako da ujutro ne mogu nanijeti tekući puder ,a jednostavno moram zbog posla koji obavljam .
Molim Vas da mi preporučite koju kremu ili gel da nanesem prije tekućeg pudera ,a nakon Benzaknen gela ?
Kako objašnjavate to da sam pod ovom terapijom antibiotika dobila virus i temp.39 ,a drugi put upalu grla i temp.38 ?

Unaprijed zahvaljujem ,
S poštovanjem !

Mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana!
Ukoliko nikada do sada niste imali acne provjerite UZV jajnika,hormone štitnjače i učinite test na Helicobacter pylori.
Isključite primjenu Benzaknen gela te umjesto njega naneste na lice kremu za njegu osjetljive kože lica-može biti bilo koja iz linije dermokozmetičkih proizvoda.Pozdrav!