Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

antibiotici

madison

Poštovani,možete li mi objasniti kako antibiotik (geomycin) djeluje na akne tj. zašto mu je potrebno toliko vremena da "djeluje"?
Koristim ga mjesec dana,stanje jest bolje a preporučeno mi je uzimanje minimalno 3 mjeseca.Je li to uopće rješenje za uvijek ili barem na duže vrijeme?Imam 30 god.Unaprijed zahvaljujem!

mr.sc. Jadranka Sokol, dr.med.

Geomycin je jedan od antibiotika iz grupe tetraciklina koji se često upotrebljava u liječenju srednje teških oblika akne.
Djeluje protuupalno,bakteriostatski, utječe na sastav loja te sprečava pojavu komedona.Prema dugogodišnjem iskustvu dermatologa najbolji se rezultati postižu kada se lijek primjenjuje u adekvatnoj dozi dovoljno dugo,najčešće 3-6 mjeseci.
Ukoliko nema rezultata nakon prvog mjeseca liječenja svakako posjetite dermatologa.Postoje i druge mogućnosti liječenja.