Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

bubuljice u 30-tim

merilin

Poštovani,
znam da vam je već dosta istih postova o aknama ali moram reći i meni.
Počele su mi se pojavljivati sa 30-tak godina i već preko pet godina ne mogu da ih se riješi, a prije toga ten fantastičan..
Bila sam naravno kod dermatologa i kozmetičara moram redovito na čišćenje.
Nakon upotrebe po preporuci dermatologa antopar gela stanje se nakon par mjeseci skroz popravilo.
U međuvremenu sam ostala trudna i nisam više išla kod lječnika ni koristola nikakve kreme.
Poslje se naravno sve vratilo, samo u blažem obliku, tako je i sada, više komedoni nisu upaljeni i čini mi se da mi se počela više mastiti koža
Poslje smo krenuli sa eudina krema pa skinoren, ali to je sve vrtenje u krug...i čini mi se nema kraja
menstruacije su mi redovite, problema sa zdravljem nemam.
Trenuto držim kontrolu sa čišćenjem lica kod kozmetičarke svakih 2-3 meseca. je li se može tako često raditi tretmani lica?
I htjela sam vas pitati ima li zamjena za antopar gel i koju bi mi kremu mogli preporučiti za dehidriranu kožu jer mi je lice masno, a nekako dehidrirano.
Što mislite ima li ikakvog ljeka za moje probleme? Što da poduzmem? Molim savjet.
merilin

Mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Draga Merilin!

Umjesto Antopar gela može se iz inozemstva naručiti 5% benzoil peroxid pod raznim nazivima (npr. Akneroxid gel).Kod nas je odobren 4% benzoil peroxid pod nazivom Dercome clear suspesnio i zaista je odličan pripravak.
Za njegu kože birajte priprvake koji su namjenjeni osjetljivoj koži-izbjegavajte one za masnu kožu jer će Vas dodatno isušiti !
Kozmetičarki možete ići svaki mjesec ako je to potrebno- može višestruko koristiti!
Pozdrav!

merilin

Hvala, znači ne smeta ako se jednom mjesečno ide na tretman "tiskanja"
Koliko često ili dugo je preporučljivo koristiti Dercome clear?
Mogu li navečer koristiti Dercome, a preko dana neku hidrantnu kremu za dehidriranu kožu. Koju preporučujete?
Hvala na odgovoru.
Postoji li mogućnost doći na pregled kod vas?