Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Cink

Ivana

Možete li mi reći nešto o cinku i njegovoj primjeni u lječenju akni? U kojem obliku se cink preporučuje uzimati?

Hvala

mr.sc. Jadranka Sokol, dr.med.

Cink je element u tragu potreban u brojnim fiziološkim reakcijama organizma čovjeka.Dio je molekularne strukture različitih encima.Zdrav čovjek koji se raznoliko hrani ne treba ga posebno dodavati prehrani.
Krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih godina dvadesetog stoljeća pojavile su se brojne studije o njegovoj primjeni u liječenju acne.Danas je njegova primjena svedena na lokalne pripravke koji služe za njegu kože ,a u oralnom obliku se ne primjenjuje za liječenje acne.