Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Differin -gel

Ivana

Poštovani, liječnik mi je prepisao Differin gel za akne, zanima me mogu li ka koristiti ako planiram trudnoću, ima li kakvih negativnih posljedica? (na deklaraciji piše da spada u kategoriju C).
Hvala

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana Ivana!

Differin gel nemojte koristiti tijekom trudnoće, ali do tada sigurno možete!

Pozdrav!

ja_1988

jel differin gel moze pomoci i kod liječenja prosirenih pora i mitesera?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Može kod otvorenih komedona ("mitesera).

LindaS22

Poštovani, koristila sam Differin gel skoro godinu dana i odlicno mi je pomogao za akne, medjutim ja sam ga stavljala skoro svaku noc i najednom mi su se sve akne vratile na staro, prestao mi je djelovati, pretpostavljam da sam pretjerala sto sam ga stavljala svaku noc, pa mi se lice zasitilo. E sad cula sam za sona kremu, govore da je kao differin pa me zanima je li ima isti sastav kao differin i da li da pokusam sa njom?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o istom lijeku različiti je samo tvornički naziv), te kod Vas nema smisla zamijeniti Differin sa Sonom.