Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Guljenje kože na dlanovima

ivanavid21

Poštovanje!
Prije tjedan dana,nisam sigurna primjetila sam da mi se počela guliti koža na prstima,potom su počeli i dlanovi,a na prstima se smanjilo pa čak i nestalo.Ne sjećam se da sam bila u kontaktu s nekim sredstvima koje do sad nisam već koristila.Međutim prilikom dodira s vodom(pranje suđa,tusiranje),guljenje kao da se pogorša,nemam nikakvu nelagodu tipa peckanja ili boli ili svrbeža,samo ne znam uzrok,čak i kad koristim rukavice,situacija nije bolja.Nešto sam citala po internetu da to guljenje mozda uzrokuje manjak vitamina B kompleksa,a i tijekom vrućina koje su bile dlanovi su mi se dosta znojili pa možda i to pojačano znojenje ima neki efekt.Ne znam što mogu učiniti po tom pitanju.Vjerujem da ovo nije ozbiljno i da će proći s vremenom ali zanima me mogu li pokušati uzimati neke vitamine B kompleksa i postoji li nekakva krema koja će ovo ublažiti barem?

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
za ozbiljan savjet potreban je klinički pregled dermatologa uz eventualnu dodatnu dijagnostiku.
Ovako ne djeluje ozbiljno, nego više prolaznog tipa. Vitamini su irelevantni u ovom problemu, ali možete probati sa kompleksom vitamina za kožu (npr. Merz ili Solgar) te primijenjivati redovito zaštitne kreme za ruke tipa Barierederm ili Cicaplast mains.