Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Kada piti Diane-35?

moni

Poštovani,
da li se pilule diana 35 koje služe isključivo kao terepija za akne a ne u svrhu zaštite od trudnoće, mogu početi piti bilo koji dan a ne na prvi dan menstruacije.
Ako ne koje mogu biti nuspojave. Naime ginekolog mi ih je prepisao , i rekao da ih mogu započeti piti odmah.
Zahvaljujem , nadam se vašem skorom odgovoru

Mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana Moni!

Diane 35 se trebaju koristiti kao lijek protiv akne i nekih drugih znakova hiperandrogenemije,a ne samo kao kontraceptiv! Počinju se koristiti prvog dana menstruacije tj. kada nastupi prvi dan krvarenja,uzimaju se uvijek u isto vrijeme 21 dan,a tada se načini pauza od 7 dana,te kreće ponovo novi ciklus uzimanja lijeka.
Pozdrav!