Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Osip na rukama

eeelleeennaaa

Poštovani,

do sada nikad nisam imala problema što se tiče crvenila na rukama.
No od sredine 12og mjeseca mi se na naddlaničnoj strani kod palca i kažiprsta pojavljuje crvenilo te je koža na tom dijelu ispucana dok nakon pranja ruku čak nastanu i ponekad kao neke kvržice odnosno izgleda kao kada komarac upikne sitno te takvih nekolkko "kvržica".
Ista situacija je i na drugoj ruci samo se tu prostire do malog prsta.

Zanima me što je u pitanju, i koju kremu koristiti?

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovana,
prema Vašem opisu, a pogotovo zato jer su se promjene pojavile sada tijekom zime moglo bi se raditi o "običnom" ekcemu i reakciji na hladnoću koja je česta i prolazna promjena. Savjetujem da svakodnevno više puta na dan koristite neutralne zaštitne kreme ili masti (npr. Melem, Biobaza, Lipikar i sl.)