Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

ožiljci od akni

TiHi19

...kad sam ušao u pubertet poćele su mi se kao i mnogima pojavljivati prištići...nakon nekog vremena više nije bilo prištića nego su se pojavljivale akne...!prvo samo na leđima,a kasnije na ruke i prsa...!sad sam se rijesio (trenutno ih vise nemam) akni ali ostali su ožiljci!...redovito idem kod dermatologa...i to u Vinkovce kod doktorice Štanfel...kažu da je najbolja!...ali i dobro se plača!Mene zanima iskustvo nekoga tko je koristio dermatix gel za oiljke od akni pa da znam hoću li dati tolike novce za tako malo gela???

Mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovani!
Ja nažalost nemam iskustva sa liječenjem ožiljaka od acne Dermatix gelom.
Pozdrav!

Blanka123

Poštovani,

zanima me učinkovitost krema čiji je sadržaj puževa sluz u uklanjanju manjih ožiljaka od akni?

Lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Učinkovitost je u (najmanju ruku) vrlo upitna.

sanidica

Mene zanima da li je u mom slucaju moguca pojava oziljaka. Naime, imam acne papulupustolusa, potkozne, prstice a nekad i zagnoje, ne cedim ih i trudim se da uopste ne diram lice, pa me zanima da li je moguce da mi se ipak na kraju pojave oziljci ili se pojavljuju samo ukoliko se akne istiskaju? I da li postoji jos neka preventiva ? Hvala !

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moguće je da se pojave ožiljci od samih akni. Preventiva ožiljaka je adekvatno liječenje akni.

barca

pozz...zelio bi koristan savjet za uklanjane oziljaka od akni i pristica na ledjima,koristio sam contratubex gel ali mi nije puno pomoglo,pa bi zelio kakav koristan savjet

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ožiljci od akni ne mogu se ukloniti, pa niti ublažiti sličnim preparatima. Oni se mogu pokušati ublažiti nekim tretmanima poput kemijskih peelinga, laserskim tretmanima itd. Svi ovi zahvati provode se isključivo kod dermatologa koji je bave ovom problematikom. Ovakvi tretmani rade se u zimskim mjesecima.