Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Roaccutane

kleopatra5544

Pozdrav !

Na Roaccutanama sam mjesec dana, 20mg ujutro 10 navačer. Sam početak sam imala glavobolje, ali je prošlo. Krv nakon mjesec dana u redu. Jedan dan su me oči pekle, ali i to je prošlo. Koža pomalo suha, ništa strašno. Usta mi se ne suše tako jako. Mislite li da bi trebala kod dermatologa da mi možda poveča dozu s obzirom da mi je dermatolog rekao ako mi se usta ne budu sušila da mi je vjerojatno doza mala ?? isto tako me zanima uzimanje alkohola (ponekad) i roaccutana zajedno, mogu biti neke teže posljedice?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Doza Roaccutana ovisi o težini akni i tjelesnoj masi ( doza je 0.5-1.0 mg po kilogramu tjelesne mase). Konzimiranje alkohola za vrijeme uzimanja lijeka se ne preporuča.