Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Roaccutane i pubertet

seniq

Pozdrav!
Mom sinu, 14-godišnjaku dermatologica je prepisala Roaccutane, pa me zanima da li bi on to trebao uzimati?
S obirom da je u pubertetu i još misli rasti, a i u 8. razredu kad se treba skoncentrirati, učiti i sl.
Čitala sam o nuspojavama, pa me malo strah.
Dr. kaže da mala doza (1 tbl dnevno) nije opasna.
Što Vi kažete s obzirom na pubertet?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako je Roaccutane potreban, bolje da ga uzima nego da nastamu posljedice u vidu ožiljaka. Postoje kapsule od 25 mg i 10 mg.

seniq

Hvala happy