Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Roaccutane, moj izbor!

Paola 27

Poštovanje,
Prve akne sam dobila u dobi od 22 god-brada i čeljust, korištenjem diane35 i posjeta derm. moj problem je nestao nakon otprilike 4-5 mj, uzimala sam diane 1 god. Nakon par mjeseci ostala trudna s jednim i drugim djetetom i nisam imala problema oko 2,5 godine.No nemani su se vratile na istom mjestu, uzela sam kao kontracepciju yasmin i sad neznam da li će on pomoći- pijem oko 2 mjeseca.Naime akne su potkožne, bolne i dosta velike.Uskoro se spremam kod derm. i namjeravam ju pitati za roaccutane.Da li je oko 4-5 potkožnih akni s jedne strane brade i čeljusti i isto tako i sa druge dovoljno da mi dr. prepiše taj lijek s obzirom da to nije jučerašnji problem, već nešto što me muči duže vrijeme?Puno hvala

Mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana Paola!

Uz Yasmine može doći u obzir i liječenje Roaccutanom,osobito ako su akne dugotrajan problem kojega hormonski lijekovi nisu uspjeli sanirati .Javite se vašem dermatologu koji će uz provjeru svih laboratorijskih i anamnestičkih podataka sigurno dati pravi savjet o ev. liječenju Roaccutanom.
Pozdrav!