Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

upomoc!!!

tamara

imam 25 godina. akne su mi se pojavile tek prije 2-3 godine, u pocetku sam ih imala vrlo malo i nije me previse zabrinjavalo, medjutim, sad je to vec,malo je reci katastrofa. posjecivala sam dermatologa, ali bez uspjeha. (skinoren, bivacin, antibiotici....)
u pocetku su se pojavljivale samo na bradi. sada su se proširile na obraze. na bradi su to potkozne gnojne akne dok su na obrazima to akne koje su vrlo bolne, ne nuzno sa gnojem a lice je pod prstima hrapavo. poput rize. sad se pocelo siriti i dalje. kozmeticarka kaze da su to tipične pubertetske akne.
zadnji kompletan ginekoloski pregled, prije 2 mjeseca, bio je uredan.
nastanak akni nije povezan sa uzimanjem odredjene hrane.
svakodnevno lice perem sa sapunom od aloe sa blagim pilingom i mazem kremom sa vitaminom E i nocurkom.
vise ne znam sto da radim, pa vas molim za savjet.
hvala

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana Tamara!

Niste napisali da li ste liječeni antibioticima koje ste morali piti ili samo lokalnim pripravcima .Ako ste pili antibiotike (tetracikline) duže vrijeme i oni Vam nisu pomogli tada predlažem liječenje sa Diane 35 ,ali prije toga svakako posjetite dermatologa.Pozdrav!