Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

nakon akni

madison

Sto koristiti nakon što se akne više ne pojavljuju?
Koji preparat preporučujete,obzirom na to da su mi na koži lica ostale sitne flekice(površinske,ne one duboke)?
Čula sam za neke kreme na bazi voćnih kiselina no ne znam kako djeluju i o kojim se konkretno radi?Je li uopće moguće ukloniti te ožiljke samim kremama a bez nekih većih kozmet. zahvata,lasera ili sl.?
Puno hvala!

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Draga Madison!

Po završetku liječenja akne ,ukoliko su ostale površinske ,plitke ožiljkaste promjene ili mrlje ,kožu možemo svakodnevno njegovati pripravcima koji sadrže voćne kiseline (do 10% AHA) koje dovode do blagog pilinga i obnavljanja kože.Također su korisni tretmani sa glikolnom kiselinom koji se provode u kozmetičkim salonima ili dermatološkim ordinacijama.
Pozdrav!