Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

yasmin

Nika

Ginekolog mi je rekao da slobodno mogu koristit yasmin preko ljeta, odnosno započeti uskoro s njim, a onda mi je dermatologica rekla da trebam pričekati jesen. (inače imam akne)Što vi mislite?
Hvala

Mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana!

Kod nekih pacijenata se može dogoditi nastanak hiperpigmentacija,tj.smeđih mrlja na licu zbog uzimanja hormonskih tableta,te je to vjerovatno razlog zašto je dermatolog predložio pomaknuti početak uzimanja Yasmina za jesen.U svakom slučaju potrebna fotoprotekcija!
Pozdrav!