Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Alergija

sofijafilip1618

Postovani, dobili smo nalaz alergo testa iz krvi za bebu od 10 mjeseci. Od rodjenja ima jako izrazen atopijski dermatitis,i otkako sam ja na prijedlog dermatologa izbacila kikiriki jer ga dojim sve se smirilo. Kikirili IgE >100 klasa 6, to mi je jasno da ne smije nikako. Soja IgE 13 klasa 3, susam IgE 4,3 klasa 3, psenicno brasno IgE 16 klasa 3, kazein 0,70 klasa 2, lactoglobulin IgE 0,58 klasa 1, bjelanjak jajeta IgE 1,3 klasa 2. Sve ostalo ja jedem i ne vidim da mu smeta. Da li bas nista od tog nebi smio da konzumira. Hvala

Darko Richter, dr. med.

U dobi od 10 mj. testira se bjelanjak, kr. mlijeko, kikiriki, a od aeroalergena grinje i pelud trava.
Prema tome, on/a je pozitivan na kikiriki, ot ne smije niti primirisati, niti u vidljivom initi nevidljivom obliku.
Kr. mlijeko i bjelanjak jajeta su rubno signifikantni. Ako ih je tolerirao/la do sada, svakako NE izbacivati.
Ostalo je nebitno, kao da niste radili. Meni nije jasno na temelju čega netko ide raditi sezam, soju i pšenično brašno, i, onda se nađe u čudu, jer ne zna odgovor na uručeni nalaz. Radi se ono na što se može dati suvisli odgovor.