Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

alergija i pusenje

Matija

Cijenjeni dr. Tomislave.
Prije mjesec dana mi je utvrdjena dijagnoza alergije na grinje i pelud trava. Cesto imam problema sa kasljem od kojeg ne mogu cesto spavati. Zanima me dali pusenje ima na neki nacin povezanost s alergijom??? Hvala

doc. dr. sc. Tomislav Baudoin

Duhanski dim je iritans, a u nekih ljudi i neke od supstancija dima izazivaju i alergijske reakcije. Sluznice alergičara su osjetljivije nego sluznice nealergičara i svaka iritacija može pogoršati simptome alergije. Dakle, vaša alergija samo jedan od mnogo razloga da prestanete pušiti, ako to činite.