Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

doktori kažu... PREHLADA

starija seka

IMAM MALU SESTRU KOJA OD SVOJE DRUGE GODINE PATI OD ALERGIJA KOJE SE MANIFESTIRAJU NA PUNO RAZLIČITIH NAČINA.
OVE GODINE POČELE SU SE POJAVLJIVATI U OBLIKU MANIČNOG KAŠLJA KOJI DOVODI DO GUŠENJA.
BILI SMO KOD DOKTORA, NA HITNOJ NEKOLIKO PUTA ALI STANJE OSTAJE NEPROMJENJENO!
PRI ZADNJEM POSJETU DOKTORICA JE ČAK REKLA DA JE TO SAMO VIROZA I DA ĆE PROĆI!

MOJA SESTRA SE I DALJE NOĆU GUŠI....

doc. dr. sc. Tomislav Baudoin

Ne znam što točno znači 'gušenje po noći'. Vaša sestra treba pedijatrijsku i otorinolaringološku obradu. MOguće je da se radi o alergijskoj astmi, a pride možda ima i hipertrofične tonzile koje su uzrok gušenja po noći - otežanog disanja na nos, hrkanja i faza kad dijete prestane disati. Dakle potrebna je u tom slučaju antialergijska, antiastmatska terapija i adenotonzilektomija. Dakle javiti se pedijatru alergologu i otorinolaringologu.