Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

ALERGIJA ILI?

IVAN

U PROTEKLE 2 GODINE 6-7 PUTA OCNI KAPCI SU MI JAKO OTEKLI.PRVO BIH OSJETIO LAGANI SVRBEZ,IMAO SAM OSJECAJ KAO DA SAM DOBIO TEMPERATURU,POJAVILI BI SE PLIKOVI NA KAPCIMA,ZATIM BI POCELO OTICANJE.SAMO OD SEBE BI PROSLO,JEDINO BI IMAO NEKU VRST PODOCNJAKA SLIJEDECI DAN.PRVI PUT SAM BIO NA HITNOJ,PA U BOLNICI CIJELU NOC ALI NISU NISTA USTANOVILI.STA MI JE CINITI?

doc. dr. sc. Tomislav Baudoin

Prvo bi vi trebali sami pokušati dokušiti je li vam nešto izazvalo alergiju. Primjerice neki sapun, ili neka krema, ili ste pak u to vrijeme bili izloženi nekom alergenu poput kućne prašine ili peludi. Nadalje, bilo bi dobro učiniti alergološko testiranje (ukupni IgE te kožni test na inhalacione i nutritivne alergene)