Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

alergija ili...??

ozut

Poštovani doktore,
moj suprug ima slijedeći problem: po par puta godišnje, uvijek nakon ljeta i dolaskom hladnijeg vremena (živimo na moru i pogotovo kad je bura) koža lice mu se počinje perutati, tamo gdje se peruta nakon što nanaese kremu ostanu crvene fleke, svrbi ga i peruta mu se i vlasište, te predio na prsima gdje je također izražena dlakavost. Ta se situacija sada trenutačno opet ponavlja iako u blažem obliku. Nikad nije radio nikakve testove, posjetio je dermatologa, koji je preporučio kreme i šampone (eucerin ), međutim krema samo pokrije perutanje a crvenili i svrbež ostane. Što nam je činiti? Molim za vaše mišljenje.

Darko Richter, dr. med.

Ne izgleda kao alergija, već kao diseboreja. Pitajte na forumu za dermatologiju, isto na Cybermedu.