Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

astma

dodo_4

trenutno sam na terapiji seretide 250 2x1, singulair 1x1, flixonase 2x1, mjerenjem vršnog protoka zraka vrijednosti su od 60-75%, ja se dosta dobro osjećam, potreba za ventolinom vrlo rijetko, pa me zanima da li mogu smanjiti doze lijekova pošto na kontrolu pulmologa moram tek na jesen.
hvala

Darko Richter, dr. med.

Dalje nastavite Seretide 250, 2×1, to ne smanjivati. Flixonase se uzima 1×1 u svaku nosnicu (a ne 2×1). Singulair mi se čini suvišnim u ovoj kombinaciji, ali niti ne škodi. Vršni protok od 60-75% očekivanih vrijednosti je definitivno snižen, i, ili ne znate dobro puhnuti, ili vam treba terapija jača od Seretide 250. Ja bih otišao do tog pulmologa i prije.