Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Alergija na bojebza kosu

Pozdrav
Poštovani..imam problem frizerka sam po struci a saznala sam da sam alergična na boje za kosu odnosno na ortonitro parafenilendiamin..koji bi Vaš savjet bio što dalje činiti..naime meni je to lupilo na ruke i otvaraju mi se rane..hvala unaprijed na savjetu.

Darko Richter, dr. med.

To je pitanje za dermatologa. Radi se o kontaktnom dermatitisu, a ne o alergiji posredovanoj s IgE protutijelima. Ako imate preciznu dijagnozu i točno znato o kojem je spoju riječ, znači da ste već bili kod dermatologa. Pitajte na forumu za dermatologiju.