Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Alergija na mlijeko

anitalv

Dijete 11 mjeseci dojeno, prick test na mlijeko pozitivan, IgE spec f2 negativan, učestalo ima respiratornih tegoba, otežano disanje i kašljanje. Odbija jesti mliječne kasice, oko usta i nosića se osipa. Alergija ili ne?

anitalv

U stolici prisutno okultno krvarenje.

Darko Richter, dr. med.

Treba testirati, ne na mlijeko, nego na: bjelanjak, mlijeko, kikiriki, grinju i pelud trave.

anitalv

Hvala na odgovoru.
Je li moguće kod vas obaviti te pretrage?

Darko Richter, dr. med.

Mogće je bilo gdje, gdje se tko gradi alergologom.
Ako vam nudi nešto drugo, što ovo ne uključuje, onda nije alergolog.
Ja sam na g.o. do sredine siječnja.