Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

IgE

Žao Ža

Poštovanje.
Imam pitanje.
Moj sin u dobi od sedam i pol godina ima učestle upale desnog uha.
U sklopu ostalih pretraga, napravili smo i ukupan IgE koji iznosi 140<100.
Da napomenem, on nikad nije imao nikakvih problema u vidu kihanja, šmrcanja, slinavog nosa, svrbež a, kašlja. Nikad nisam primijetila ništa što bi mogla povezati sa alergijama, nikakav osip, ekcem, povraćanje...

Moje pitanje zapravo bi bilo smatrate li da s obzirom da IgE nije jako uvećan, niti dijete ima nekih tegoba, jel' moguće da ipak postoji izrađena alergija koja ima veze s upalama?

Na koje bi još alergena bilo dobro testirati dijete?

Hvala.

Darko Richter, dr. med.

dJa bih ga alergološki obradio (na bjelanjak, grinju i pelud trava i breze), mada to vjerojatno nema veze s upalama desnog uha.