Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

alergijski rinitis i trudnoca

Bilja

Postovani,
U 16. sam nedelji trudnoce, pijem dabroston i mirujem, na ultrazvuku sve uredno. Medjutim, imam godinama alergijski rinitis (alergija na polene drveca, trava i korova), terapija mi je bila loratadin tbl. i gnadion. Ginekolog mi je savjetovao da sada nista od toga ne upotrebljavam, medjutim simptomi su jako izrazeni, pogotovo nocu ne mogu da disem, stalno mi ide krv na nos, svrbe i suze oci. Zanima me Vase misljenje o ovom problemu, tj. treba li da odem na neke dalje preglede ili da uzimam ipak nesto od terapije.
Unapred zahvljajujem na odgovoru.

Doc. dr. sc. Tomislav Baudoin, dr. med.

Poštovana, s obzirom na moju odsutnost vi ste sigurno već rodili i čestitam vam na zasigurno lijepom djetetu. Nadam se da je i zdravo, a i to mu želim. Što se vas tiče, za iduću trudnoću, budesonid sprej ili Tafen nasal je siguran u trudnoći i možete ga bez straha imati i na taj način radost trudnoće vam neće biti remećena simptomima alergijskog rinitisa.
Još jednom oprostite na zakašnjenju, ali nadam se da ovaj savjet ipak neće biti uzaludan.