Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Alergo test na anestezija vo bremenost

Oftal

Pocituvan Doktore, ve molam za odgovor
Dali e vo red da se napravi alergotest na anestezija pred poroduvanje vo 9 ti mesec. ( moram carski bebe e karlicno)
Dali testot moze da nashteti na bebe?
Imam zakazano za neki dan subkonjuktivno i so grebenje na koza
Hvala unapred

Darko Richter, dr. med.

Nije u redu da se rade ispitivanja anestetika bez indikacije. Bilo je vremena da se ti testovi urade, bez da se čeka da dođe do trudnoće i potrebe za carskim rezom.
Iz čista m ira, bez da je bilo nekkih naznaka da bi na anestetike moglo doći do alergijskih rekacija, testiranje se NE radi.
No, ako slučajno postoji prava indikacija, testiranje (prick, intradermalno, konjunktivalno) neće vam naštetiti.