Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Astma????

dea1

Metakolin mi je pozitivan na 8 ml i dobila sam terapiju za astmu i tu je dilema (singulair 1X1 i alvesko 1X1 ) od koje mi kroz mjesec dana nije bilo bolje te mi je liječnica uvela seratide koji ja ne želim uzimati, (bar ne za sada)
u međuvremenu sam prešla na flixotide 2X 1, i neki antihistaminik te sam dobila gnojnu upalu grla kakvu nikad nisam imala +promuklost (očigledno od tih kortikoster.) te mi je brisom nađena kandida u ždrijelu, dakle hrpa problema koje prije alvesca i flixotidea nisam imala,
trenutno koristim samo fliksonaze (koji koristim godinama i nemam nus pojave) i letizen i nešto za tu gljivu
ali me zanima da li je to dovoljno zbog pozitivnog metakolina

Darko Richter, dr. med.

Ako imate astmu, trebate uzeti antiastmatsku terapiju. To može biti Singulair, Alvesco, Flixotide ili Seretide.
Ali, metakolinski test vam niti u kojem slučaju ne može potvrditi astmu, a pogotovo ne nalaz pozitivnog testa na koncentraciju metakolina od 8 mg/ml, jer, to je u stvari granično normalni nalaz. Prema tome, morate se dogovoriti sami sa sobomi sa svojimdoktorom, a kao hoćete i sa mnom, kakve vi to imate simptome, jer, astma je klinička dijagnoza.