Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Iznenadno nateknuće lica

lukah44

Poštovani,
mojem ocu se događa da mu odjednom natekne lice.
Jednostavno mu nateknu usne, kapci, pa i ostatak lica bez nekog vidljivog razloga i u različitim okolnostima. U takvim slučajevima pomaže samo injekcija na hitnoj. Srećom, do sada mu nisu nijednom natekli dišni putovi.
Bio je na alergološkim testovima, i nisu mu našli nikakve alrgije.
Zanima me koji bi mogao biti razlog, te na kakve pretrage ga uputiti.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Darko Richter, dr. med.

Moguće je da se radi o hereditarnim angioedemu, ili nuspojavi na antihipertenzive tipa ACE-inhibitora. Treba ga vidjeti internist - imunolog/reumatolog.

lukah44

Poštovani, puno vam hvala na odgovoru.
Najvjerojatnije je reakcija na ACE inhibitore jer uzima Skorpyl protiv hipertnzije.