Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Kortikosteroidni sprej

Radko

Koristim sprej Avamys, zbog oteknute sluznice nosa. Imam dokazane alergije na pelud trava,prašinu ,grinje, lateks.
Desna nosnica i maksilarni sinus su mi uvijek jače otečeni i upaljeni nego lijeva strana.
Kada našopricam nos sa avamysom, imam dojam da ne dolazi do mjesta gdje treba i da vrlo slabo djeluje.
Prije špricanja, trudim se što više ispuhati nos,ali čini mi se da ti nije dovoljno.
Koristim ga 2-3 puta dnevno po jedan uštrcaj u svaku nosnicu. Interesira me kako bi mogao pojačati dostupnost spreja jednako u sve dijelove sinusa i da li postoje bolji i lošiji kortikosteroidni sprejeve ili je svejedno koji da koristim.

Darko Richter, dr. med.

Ostali su sprejevi Tafan Nasal, flixonase i Nasonex. Ima ih i još. Vi, prije uštrcavanja lijek u nos, trebate ga ispuhati, ali možete si našpricati i vazokonstrikcijske kapi poput Operil, Nasic, efedrin, itd. Kada nakon 10.ak min. prodišete na nos, uzmite intranazalni kortikosteroid. Inače, ne preporučujem vam intranazalne steroide duže od 3 mj. na mah, treba učiniti pauzu od par mjeseci, pa nastaviti. Možete se javiti i na ORL, jer, možda imate polipe, kojima ne pomaže ni ispuhivanje, ni Operil, ni Avamys.