Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Osip po zglobovima

kisha

Postovani,
prije 15 godina sam preko noci naglo dobila osip po sve i jednom zglobu (osim po licu). Sitni osip, nekih malih bubuljica u kojima je providna tekucina kad se stisnu. Jako svrbi.
Bila sam kod ljekara, nikad mi nije ustanovljeno sta je tacno u pitanju.
U posljednje dvije-tri godine, erupcija osipa se prorijedila, ali sad je vezana za izlaganje na sunce, i ogranicila se uglavnom na zglobove lakta i na lijevo koljeno s unutrasnje strane.
Sta bi ovo moglo da bude u pitanju? S obzirom da je ovo neki novi podatak (fotosenzibilnost) koji ja nisam mogla da kazem prije ljekarima, mozda bi vama moglo da pomogne da imate neku ideju sta bi moglo da bude u pitanju.

Zahvaljujem puno.

Darko Richter, dr. med.

Najpametnije što vam znam reći jest da postavite isto pitanje na forumu dermatovenerologije.

kisha

Mislite li da to nije alergija nego neko kozno oboljenje?

Darko Richter, dr. med.

Naravno da mislim. Ali, kožno oboljenje ne isključuje alergiju, samoje ipak domena dermatologije, i kada je alergijska podloga.