Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Osip, viroza

Andreag

Postovani,
U sina od 4 godine se prilikom zadnjih viroza pojavljuje osip, kao urtikarija, i ako ga svrbi dam mu aerius. Zasto se to dogada? Mozemo li kako to predvidjeti ili sprijeciti? Takoder, nakon predzadnje viroze mu je poceo tupo skljocati vrat kada ga zabaci nazad. Cuje se prilicno, kao npr zglob u koljenu. Bili smo u ortopeda po tom pitanju i rekao nam je da je sve ok. To je polako proslo, ali je opet pocelo nakon sljedece viroze. Ima li to ikakvog smisla?
Lp

Darko Richter, dr. med.

Urtikarija uz ili neposredno nakon viroze ima smisla. jer to je poznata asocijacija, s alergijom ili bez nje.Osobito se rado urtikarija izbaci ako se viroza liječi antibiotikom, npr. amoksicilinom. A škljocanje vrata i viroza nemaju nikakvog posebnog značenja niti veze.