Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Povišeni eozinofili

ivica365

Postovani,
negdje od prosinca 2015-te godine su mi se povisili eozinofilni granulociti te su mi lagano krenuli dolje navedeni simptomi.

Ne mogu naci taj stari nalaz, nisu bili previsoki ali su bili zvan granica.
Kako god, jos jednom sam bio natestiranju KKS-a u 5 mjesecu 2016-te te su vrijednosti bile:
Eozinofilni granulociti - 9 rel%

Sve ostale vrijednosti granulocita su normalne tj u granicama.

Nevezano ili ne, od vrijednosti izvan granica
MCV mi je iznosio 80.2,
Aspartat aminotransferaza 51 i
alanin - aminotransferaza 49

Sve ostale vrijednosti KKS-a su bile u redu tj u granicama.

Ono što me muči je da prije spavanja i rano ujutro nos počne jako curiti i kišem te osjećam da me nos svrbi.
Također, vidim da se tijekom noći preznojim.
Ti simptomi najčešće krenu između 18-21h navečer a prestanu ujutro oko 10h ujutro.

Primjetio sam da imam jednake simptome i na moru i u inozemstvu i po Hrvatskoj ali sam svejedno mislio da je alergija te sam se testirao na pelud i inhalacijske alergene ali su te vrijednosti dale negativan rezultat.

Možete li mi, molim Vas, predložiti koje daljnje testiranje bih trebao obaviti te reći sumnju što bi ovo najvjerovatnije moglo biti?

Hvala.

Darko Richter, dr. med.

Izgleda kao da ste nezadovoljni sami sobom, jer, inače, ne izgedate osobito bolesnim. Alergije nemate.
Što biste sada mogli još učiniti. Ja bih otišao na ORL.

Rudolfv

Već nekoliko godina unazad imam povišene eozinofile. Prije nekoliko dana sam kontrolirao krvnu sliku i nalaz je, eozinofili % 14,6, eozinofili # 0,87. Od simptoma imam curenje nosa koje je izraženije kod niskih temperatura i povremeno kihanje kao i svrbež nosa. Molim vas za savjet.

Darko Richter, dr. med.

Diferencijalna dijagnoza eozinofulje uključuje: parasitoze, alergijske bolesti, neke reumatske bolesti (eozinofilni granulom), Hodgkinov limfom i eozinofilnu leukemiju. Prema ovome što opisujete, imate blage simptome alergijske hunjavice, no to ne isključuje ostale mogućnosti.