Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Urtikarija metalni okus

lidija.p.

Prije 2 mjeseca sam počela popravljati zube ,popravljala sam donje desne trojku četvorku i peticu
Te gornju 2 i trojku.
Sve je bilo ok ,prije nekih tjedan dana počela sam osjećati okus željeza na desnoj strani gdje su mi stavljene plombe (3 4 i 5)
Okus metala se "proteže " od jezika desno sastrane,. Redovno održavam higijenu zuba ,čistim koncem te koristim vodicu za ispiranje.Krvni nalaz uredan od 1 mjeseca ove godine
Nema okusa željeza u cijelom ustima već samo na tome dijelu.Nisam trudna , pušač sam i bolujem od urtikarije već 3 mj trenutno sam na pretragama i do nedavno sam pila (prije 10 dana) antihistamine ,Escontral Direkt te Nixir ..Trenutno imam na leđima 7 dan flastere pošto mi je rađen Epukutani test.,sutra idem na skidanje.Do sada sam samo pozitivan na mješavinu tekstilnih boja ..
Moje pitanje glasi odakle taj metalni okus i od čega se to pojavljuje i kako ga spriječiti?
Hvala imam 34 g

Darko Richter, dr. med.

Ne znam kako ste odabrali baš ovaj forum za to pitanje. Ja bih ga uputio stomatozima.