Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Savjet mi je potreban vakcine ,osip

123zorica

Ja vec dugo se mucim sa kroničnom urtikarijom Pijem Desloratidin vec vise od godinu i nekako to je malo bolje
Od lijekova jos pijem Pantroprazol 20mg i Bisoprolol2,5 mg
Ja radim u Zdrastvu vec tri godine i na poslu sam dobila vakcinu za hepatitis A i B Poslije 5 minuta mi je dosla muka i vrtoglavica ali je proslo kroz par sati Moj dr me nije htio dalje vakcinisati kao da sačeka Dosla korona i ja to zaboravila Sad su rekli da moram da provjerim antitijela ili titar za hepatitis B i da se opet vakcinisem Moj dr je izvadio krv i rekao da su mi antitijela velika 1000 i da nema potrebe za dalju vakcinaciju Kao meni je bila dovoljna samo jedna vakcina Da on zna jos takvih slučajeva Sad mene interesuje da li je stvarno moguće da su poslije samo jedne vakcine antitijela dobra ili je bolje da se ipak vakcinisem Drugo pitanje je na nogama mi se pojavljuju crvene tacke od koljena do članka samo naprijed Nema ih previse ali ih ja primjetim Dr ne zna od cega Nalaz krvi kaze dr hvala bogu ok Trombociti 303 hemoglobin kaze dr dobar Nalazi na hepatitis A B C su isto u redu IgG je kao isto u redu Ova krvna slika je rodjena jer sa sa firmom htjela darovati krv Kazu da je sve ok i da mogu da dam krv Vene sam kontrolirala prije jednu godinu i one su bile hvala bogu ok AOd cega onda moze taj crveeno točkasti osip da dodje Ne lici na urtikariju

Darko Richter, dr. med.

Vrijedi, da tko god ima barem jednom evdientiran titar protiv hepatitisa B od 10 iU/mL, taj je zaštićen dovijeka. Međutim, uz tih vaših "1000", nema neke jedinice, pa da znamo da li su to iU/mL ili nešto drugo, što se mora pretvoriti u iU/mL. Od jedne jedine doze ne možete imati toliki titar. Ako je to ipak istina, onda je istina i jedno od dvoga: da ste ranije ipak bil cijepljeni, a da niste znali ili ste zaboravili, ili, da ste preboljeli hepatitis B i ne znajući. To je moguće. O vašim točkicama od koljena do gležnja teško je biti pametan, osobito bez slike. A nalazi hemoglobina, trombocita, ili imunoglobulina nisu s time u nekoj očitoj vezi. Netko je mislio na petehije, pa gledao trombocite, ali, petehije se prepoznaju klinički, i jedan od dva uzroka su sniženi trombociti. Drugi uzrok je krhkost malih krvnih žila poruzročena vaskulitisom, pa onda treba vidjeti kakav vaskulitis je po srijedi.

123zorica

Na nalazu pise IU/l Ne sjecam se da sam vakcinisana, Ako sam ne daj bolze i bolovala nekad sto ne znam Idem redovno dr On kaze daa nema naznakeDa li sam ja zasticena ili bolesna nalazi na hepatitis su ok To za vaskulitis moram da provjerim sa dr Hvala vam

123zorica

Izvinite da li mogu da darujem krv

Darko Richter, dr. med.

IU/L, isto je što i miU/mL. Pretpostavljam da imate visoki titar na hepatitis B. No, volio bih vidjeti točni nalaz, ovako ne iide da mi ga vi prepričavate.

123zorica

Ako ima neka e-mail adresa radi cu vam poslati Bila sam kod svog dr Kod njega sam dvadeset godina i on kaze da nema nikakve nazvala da bi mogla imatihepatitis b I jos je rekao da je u svojoj praksi vidjela takva nalaze poslije samo jedne vakcine Kao isto kao sto je imao slucajeve da Prime i po 6 vakcine a da im je Titan nizak. Sto se tice moje jetre malo je masna jer sam se uvozila oko 8-10 kg Sad sam na dijeti i kaze mogu raditi u bolnici Hvala vam puno

Darko Richter, dr. med.

bibice@live.com