Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Sitni osip

123zorica

Postovani dr ja sam bas sklona tim nekim osipima Imala sam 3 puta ov egodine urtikariju Nisu nasli razlog Uradjene pretrage iz krvi ialergo testovi svi negativni hvala bogu Ukupni IgE 6
Urtikarija za sad miruje tri mjeseca Da bi evo par dana krenuo sitni osip koji bas bas svrbi prvo oko prsta Sad gornja strana dlana Laktovi nekipregibi Osip je crven kao bubuljice crvene koje svrbe Kad pocesem kao da su na vrhu malo vodeni Ali sam primjetila da se sire KAD POCESEM I AKO PUKNE NE SRBI ALI SE POJAVE DRUGE DO NJE Najvise na gornjoj strani dlana Imam novi posao i moram da nosim rukavice kojeimaju neki ruzan puder Pa da li moze od toga Ali imam i na laktu i pregibima ali ne za sad previse

Darko Richter, dr. med.

Za ovo se obratite na forum dermatologije.

123zorica

Da dodam evo jutros se poslije 4 mjeseca opet urtikarija pojavila Opet na ruci evo peti put Crveno oteklo pece gori Za sad je na jednoj ruci ispod lakta Svarba osjecam. Po tjelu vec nekoliko dana sve me svrbi Ta hronicna urtikarija mi se na glavu popela Nikad ne znam kad ce i zasto se pojavi Dr oreko telefona opet daje ceterizin 10mg i ako se ne povuce Predinoslol 10mg dva dana dvije tablete dva dana jedna i dva dana pola tablete Nadam se da ce cetericin pomoci Malo me strah tih kortozona

123zorica

Da li se moze ceterizin 10mg popiti u vecoj dozi Da se ne moraju kortizoni koristiti Kao pred spavanje 2 tablete Za urtikariju Hvala na odgovoru

Darko Richter, dr. med.

Možete popiti 2 tbl. cetirizna, to se i preporučuje (dvostruka doza).