Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Ubod na cavao

Matejko231

Postovani, iapricavam se ako ovo nije mjesto moje teme, obzirom da ne znam gdje bih ju smjestio stavio sam ovdje.
Naime, prije 2 dana stao sam desnom nogom na cavao koji nije bio oksidiran. Nabo sam se u predjelu tabana. Nisam isao kod lijecnika nego sam nakon uboda ranicu dezinficirao sa rakijom. Od ranice je samo rupica debljine cca 1mm koliko je bio cavao.
Sinoc sam primjetio da mi desni palac lagano trne, a pretpostavljam da je to od uboda.
Zna li netko sto bi moglo biti sa palcem i sto da zapravo ucinim.
Hvala

Darko Richter, dr. med.

Ako ste se naboli na desni aban, i to u blizini palca,onda ovo sad izgledakao celulitis ili infekcija mekih tkiva stopala i palca, i to je stanje zbog kojega se morate javiti na hitni irurški prijem. Osim toga, svakako morate dobiti i cjepivo proti vtetanus, osim ako ste sigurni da ste cijepljeni u zadnjih 5 godina.