Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Učestali rinitis

dusanst

Poštovani,

Imam problem sa ne alergijskim rinitisom već 3godine, učestalo curenje nosa posebno nakon buđenja ujutru nekada se i probudim zbog toga, primetio sam kada čistim isto se pojačava, zapusen nos i ponekad svrab nepca , brisevi odrađeni negativni,osnovni alergo test sve je okej. Pregled kod ORL specialiste navodno mi je ustanovljen rinitis dobio sam terapiju 2 nedelje sprej Marimer 4x, 6 nedelja sprej Nasonex 2x i lek Lertal.
Da li mislite da je ovo adekvatna terapija? Jel ikako moguće ovo izlečiti jer mi traje dosta dugo?
Hvala najlepše na odgovoru.

Darko Richter, dr. med.

Marimer i Lertal ne služe baš ničemu, osim da naon njihove primjene opet tojite tamo gdje ste bili na početku. Od Nasonexa moće biti koristi, pa ako se to pokaže istinitim, onda je to podatak koji ukazuje na neku upalnu, najvjerojatnije alergijku bolest nosne sluznice. Možete odmah početi se nasonexom, ostalo je gubitak vremena.