Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

astma i upala pluća

mamajaja

Razumijem. Hvala još jednom,
Ana

Iva35

Poštovani doktore, sin 6god star. Do sada prebolio 5 upala pluća (sve su dijagnosticirane rtg-om) 3 bolnički lliječen.Bronhitisa isto dosta je bilo u svakoj zimi 3-4 puta najviše u dojenačkoj dobi. Što se tiče obrade sve smo učinili po tom pitanju i sve je u redu. On jednostavno u svakoj virozi dobije ili bronhitis ili upalu. Moje pitanje je: da li ti česti upalni procesi u njegovim plućima mogu ostaviti kakve posljedice na njegovo zdravlje u budućnosti? Hvala

Darko Richter, dr. med.

Ako nemamo dijagnozu, nemamo ni prognozu. Koja je dijagnoza? U toliko upala pluća ne vjerujem, toga nema. Ako je to istina, trebao je vć biti na bronhoskopiji. Gleda vas netko tko tu ne vidi bitne stvari. Što to znači da su sve obrade u redu? I normalni nalaz, unatoč kliničkom problemu, zapravo je "ne u redu".

Iva35

Poštovani doktore, ovo su dijagnoze: kronični kašalj sekundarni, recidivirajuće bronhopneumonije, recidirivajuće bronhoopstrukcije,laringofaringealni refluks, gerb. Od pretraga napravljeno: dunger 260, efp i IEFP uredan nalaz, CL u znoju<20mmol,bris nosa na eozinofile-neg.IgE 8, ECP 29,Quantiferonski test: neg, PPD: neg, imunofenotipizacija linfocita periferne krvi: uredan nalaz. Iskašljaj: gljive nisu izolirane. Seologija na M.pneumoniae i Ch. Pneumoniae: sve neg. Stolica na H.pylori: neg. Prick test na inhal.alergene: sve 0. Akt gutanja: uredan nalaz. MSCT: uredan nalaz msct toraksa. Ph metrija: gerb i lpr. Učinjena adenotomija zbog uvećanog trećeg krajnika. Bronhoskopija: nalaz u redu. Nalaz zadnje spirometrije: VCmax 91%,Fev1 97%, Fev1/vc 102%, Mef25-75 87%. Feno 2ppb; nNO 266...118...241 ppd. Mislim da sam sve napisala....drži se antirefluksnih mijera.. unaprijed hvala na odgovoru.

Darko Richter, dr. med.

Sve što ste naveli ukazuje da je dijete zdravo. Da vam to kažem s potpisom, morao bih još pregledati dijete, kao i RTG slike i nalaze za GER.

Iva35

Rado bi došli kod Vas da ste nam bliže... mene upravo to muči što je sve u redu ali se ponavljaju upale. Vama svakako hvala na izdvojenom vremenu!!

Darko Richter, dr. med.

Ne znam ja što je upala, kada to izgovara laik. Što se točno ponavlja? Nemojte biti pripametni, nego opišite što se to ponavlja. Što vi znate što je upala?