Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

astma ili ?

marijana0408

postovanje! prije 4 godine javili su mi se simptomi alergije ( otezano disanje,curenje nosa,svrbez i naticanje ociju) !
sve je to prestajalo pocetkom 9.mjeseca kada prestaje vegetacija! no evo vec dvije godine traje kroz citavu godinu!
koristim singular 10mg i seretide 250 diskus! lijekovi mi pomazu,no ne usudim se biti bez njih!
da li je moguce da sam alergicna na nesto sto mi moze smetati citave godine ili je preraslo u astmu?
jos uvijek ostajem bez zraka ako ne uzmem lijekove! hvala!

Darko Richter, dr. med.

Morate se cjelovito alergološki testirati, da se vidi na koje ste sve alergene osjetljivi. Ne da je sada nešto preraslo u astmu, već to, što opisujete, jest astma. Ako uzimate Seretide 250 diskus, to je visoka srednja doza, pa ne znam što bi vam tu dodatno mogao pomoći Singulair, osim ako imate prateće jače smetnje alergijskog rinokonjunktivitisa. Međutim, tada bi uz singulair trrebalo uzimati i jedan antihistaminik, npr. Aerius 1 tbl.