Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

bronhitis u trudnoći

valentinica

Poštovani doktore,

Muž i ja planiramo imati bebu, međutim ja imam kronični bronhitis i koristim flixotide, a po potrebi i ventolin. Može li flixotide utjecati na plod (budući) i postoji li neki zamjenski lijek koji bih smjela koristiti tjekom trudnoće, jer bez korištenja navedenog lijeka imam česte napadaje bronhitisa?

Unaprijed zahvalna!

Darko Richter, dr. med.

Umjesto Flixotidea (flutikazon), uzme se Tafen (budesonid), u istoj dozi. Doze do 400 mcg dnevno smatraju se sigurnima.