Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Bronhoopstrukcija

djevojčicalili

Poštovani primarijus,
u slučaju pogoršanja astme, tj. napada, može li se djetetu od 9 godina (31 kg) dati preko kompresorskog inhalatora Pulmicort, fiziološka i Ventolin u kapima? Koji Pulmicort ide, onaj jači? I koliko Ventolina s obzirom na kilažu? Isto pitanje i za mlađe dijete (3 godine, 15 kg) u slučaju spazma zbog laringitisa?
I još jedno pitanje, može li se kod Vas na klinici obaviti metakolinski test?
Zahvaljujemo.

Darko Richter, dr. med.

U slučaju astme može se dati Pulmicort, uz uvjet da se ne zaboravi Ventolin, ako je potreban.
A metakolinski se toest može napraviti. Pa ja sam to radio prvi u Hrvatskoj u djece i doktorirao iz toga 2008. g.