Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Ventolin

Josipa80

Postovani dr.Richter,

moja tetka zivi u Njemackoj,ima astmu i za slucaj nuzde je dobila lijek koji meni izgleda kao Ventolin i na njemu pise salbutamolum.Njezin najveci strah je da za vrijeme napada nece moci udahnuti taj lijek jer kako kaze ostane bez zraka i boji se da ce pasti u nesvijest.Postoji li nesto slicno za odrasle kao sto je Bebyhaler za djecu?Jel bi joj to uopce olaksalo primjenu pumpice u takvim situacijama?I ako slucajno znate kako se ta spravica zove u Njemackoj jer je ona samo joj sutra u Hrvatskoj.
Puno Vam hvala
Lijep pozdrav

Darko Richter, dr. med.

Odrasli umjesto Babyhalera, koji je, inače, odličan i za njih, a ne samo za djecu, dobivaju Volumatic ili Aerochamber. Ja bih preporučio Volumatic. Može a kupiti u ljekarni, košta cca 100-150 kn.

Josipa80

Puno Vam hvala na tako brzom odgovoru!!
Jako sam sretna jer joj ga stignem sutra kupiti prije nego sto ode na put.
Pozdrav iz Slavonije

Darko Richter, dr. med.

Jadne li Njemačke kad tamo ne znaju za Volumatic.