Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

churg strauss sindrom

visnja051

ima li tko takav poremecaj? trebalo je nekoliko godina da mi dijagnosticiraju. bolnica 2x.sve pretrage. infiltrat na plućima. voljela bi da se javi netko sa istim simptomima ili dijagnozom, posto ima malo ljudi sa tim poremecajem. kako smanjiti eozinofile? medrol sve rjesava, ali stetan je. u trudnoci je bilo sve ok,ali odmah nakon poroda kaos. nevjerojatno brzo posljedice i osjetim i brzo napreduje. hvala.

Darko Richter, dr. med.

Mislim i da ovo baš nije forum za dogovaranje pacijenata. Ima malo drugačiju namjenu. Imate dijagnozu, imate liječenje, i kortikosteroide se tu ne može izbjeći, osim na račun još "štetnije" terapije (npr. azathioprine, infliximab). što vjerojatno nećete. Kortikosteroidi se počnu na dozi Medrola od oko 2 mg/kg dnevno, i mogu se polagano, kroz mjesece smanjivati, uz kontrolulaboratorijski upalnih parametara, a naravno, i kliničkih. Pretpostavlja se da će laboratorijski malo prijet pokazati da li je doza preniska, pa se i prije kliničkog pogoršanja doza može korigirati. Neke niže doze mogu biti oko 10 puta manje od inicijalnih (dakle, 0,2 mg/kg).
Važno pitanje: da li slučajno koristite lijek Singulair? On je povezan s nekim slučajevima CS sindroma i obavezno se treba prekinuti.