Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Diskus ili inhaler

mladazena

Postovani Doktore,

mozete li mi reci koja je razlika izmedju recimo seretidea diskusa 250 i seretidea inhalera od 250, osim sto je inhaler pod pritiskom a diskus ne, da li ima jos neka bitnija razlika, jer sastav je isti koliko vidim, da li je moguce da covjek drugacije reagira na inhaler a drugacije na diskus?
Molim Vas sto skoriji odgovor.

Darko Richter, dr. med.

Nema razlike, ali je moguće da čovjek drugačije reeagira na diksus, a drugačije na inhaler. Ovisi o tome da li je shvatio upute za upotrebu (tehniku udisanja).