Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Tumačenje Rtg nalaza

mirka 1234

Doktore molim Vas da mi protumačite Rtg nalaz pluća:

"U plućnom parenhimu ne vidi se svježih upalnih niti drugih patoloških zasjenjenja. Uz voluminoznije, fibrokalcificirano pregrađene, slabije diferencirane, policiklično oblikovane hiluse, te hilobazalno obostrano pojačanim crtežom po tipu kroničnih bronhitičnih promjena u mogućoj ljevostranoj egzacerbaciji, te elevacija desne hemidijafragme za 2 poprečna prsta u odnosu na lijevu u prednjem dijelu, ostali intratorakalni status doima se urednim."

Napominjem da već duže vrijeme (godinu dana) osjećam pritisak odnosno bol u prsima. Nalaz štitnjače, krvna slika, spirometrija sve O.K.

Unaprijed zahvaljujem!

Darko Richter, dr. med.

Nalaz je već interpretiran, i nema potrebe da to čini drugi liječnik, koji k tome, nije radiolog.